start aktualności wystawy warsztaty o nas kontakto nas


Artealia

Patronat Honorowy: Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st Warszawy Tomasz Kucharski

 

07/12/2011

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że pierwsza edycja Artealiów Bożonarodzeniowych na Kamionku została objęta Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy Tomasza Kucharskiego.

01/12/2011

Do udziału w Artealiach zaprosiliśmy Twórców:

__________________________________________________________________

Ambulans Artystyczny Lampart - Waldemar Petryk

Lustra, przedmioty metalowe drobne

Waldemar Petryk - absolwent wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, projektuje i własnoręcznie wykonuje przedmioty artystyczne. Niepowtarzalne egzemplarze tworzy do konkretnych wnętrz.

Obiekty realizowane tradycyjnymi technikami ze szlachetnych materiałów spełniają wszystkie kryteria współczesnego wzornictwa przemysłowego. Autor używa metali kolorowych, kryształów, kamieni półszlachetnych i szlachetnych, ale też najnowocześniejszych źródeł światła i tworzyw sztucznych opartych na polisiloksanach i żywicach silikonowych.

Doświadczenie w wielu dziedzinach sztuki (malarstwo, performance, rzeźba) oraz znajomość warsztatu dawnych mistrzów rzemiosła pozwala Petrykowi tworzyć rzeczy wyjątkowe. Nie tylko lampy, również cukiernice, patery, wazony są impresjami na temat historii tych przedmiotów.
__________________________________________________________________

Jacek Domański

biżuteria artystyczna

Złotnictwem zajmuje się od ponad 10 lat. Swoje prace wykonuje głownie w srebrze, miedzi, brązie. Jego ulubione techniki złotnicze to - obok tradycyjnych - emalierstwo, formowanie na prasie, teksturowanie, trawienie.  Tematy jego prac bywają bardzo róznorodne - od inspiracji otaczającym światem, poprzez zamiłowanie do form geometrycznych zarówno tych "idealnych" jak i tych "organicznych", aż po odwołania do elementów pierwotnych oraz powiązanych z kosmosem i ogólnie rozumianym, budzącym lęk - "nieznanym".  Szczególną uwagę w swoich pracach poświęca fakturowaniu powierzchni metalu - każda z prac posiada własną, unikalną fakturę, częstokroć tworzoną za pomocą skompilowanych technik złotniczych, połączonych z metodami fotograficznymi.  Powstaje wówczas coś w rodzaju zdjecia umieszczonego na powierzchni metalu.
Od 2006 roku jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych.

__________________________________________________________________

Fotoceramika - Joanna Malicka

Obrazy ścienne na kafelkach ceramicznych

Firma Fotoceramika Fra.Si została założona we Włoszech w 1998 roku, przedstawicielstwo w Polsce powstało w lipcu 2008 roku. Specjalizujemy się w tworzeniu obrazów na kafelkach ceramicznych zwanych muralesami. Technika, którą stosujemy oparta jest na druku digitalnym, dzięki czemu jesteśmy w stanie przenieść każdy obraz o dowolnej wielkości na kafelki ceramiczne. Obrazy, które wykonujemy stanowią doskonały element dekoracyjny wnętrz, jak również powierzchni zewnętrznych, ponieważ są odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Największe nasze realizacje można podziwiać w berlińskim metrze, wykonaliśmy tam 14 muralesów, które stanowią oznaczenia stacji. Ozdobiliśmy również kilka domowych łazienek, udekorowaliśmy ściany, itp. Nasze przykładowe obrazy będzie można podziwiać na targach Artealia. Zapraszamy!
__________________________________________________________________

Ilona i Grzegorz Kołodziej

decoupage, ozdoby, filc, fotogramy

Ilona: z wykształcenia inżynier środowiska. Od zawsze interesowały mnie różne tematy związane z działaniami artystycznym, zwłaszcza z dekoracją, wystrojem i zdobieniem. Na warsztatach organizowanych przez Artemę poznałam i pokochałam filcowanie oraz decoupage. Oprócz tych zajmuję się też tworzeniem biżuterii i ozdób. Cały czas eksperymentuje i szukam nowych środków wyrazu.

Grzegorz: z wykształcenia inżynier. Fascynuje mnie fotografia w każdym rozumieniu. Szczególnie analogowa i jej początki sięgające XIX wieku. Za pomocą technik z tamtej epoki, takich jak kalitypia, guma czy wiele innych przenoszę na papier własne prace.

__________________________________________________________________

Lidia Kostrzyńska

dekoracje witrażowe

Interesuje mnie estetyka wschodnia (głównie japońska, ale również koreańska, chińska), a w szczególności ceramika i tradycyjne techniki wypału.
Praca ze szkłem na „zimno” i w wyższych temperaturach jest moją pasją. Od 2006r. zawodowo zajmuję się witrażem w technice Tiffany’ego i w ołowiu. Prowadzę warsztaty dla dorosłych młodzieży i dzieci.

______________________________________________________________

Latający Talerz - Diana Smolińska, Urszula Sura

 Niebanalna kolorowa ceramika

 Tworzymy niebanalne rzeczy z gliny z zamiłowania do tego typu „lepienia” i jego uspokajającego, wręcz kojącego działania. Na razie nie jesteśmy jeszcze firmą..lecz..wzystko przed nami, mamy nadzieję..
__________________________________________________________________

Monika Oleksińska

malarstwo i grafika tradycyjna

Moją największą pasją jest sztuka. Pragnę odbiorcy zaprezentować za pomocą stalówki i tuszu portret psychologoiczny przedstawionych bohaterów prac. Ich sposób odczuwania świata i wraźliwości. Kolorem pragnę uchwycić ulotność chwil poprzez pejzaż i grę światła w akcie.
Naukę odbyłam pod okiem absolwentki Akademii Sztuk Pięknych Izabelli Bigielmajer. Brałam udział w wystawach zbiorowych i aukcjach charytatywnych. Moje prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju jak i za granicą
.
__________________________________________________________________

Izabela Sadowska i Dorota Sadowska

prace rysunkowe wykonane w technikach: sucha pastela i tłusta pastela
biżuteria
__________________________________________________________________

Bogumiła Sajkowska

prace szydełkowe

Moja droga rękodzielnicza jest bardzo długa – liczy sobie 70 lat ;) Prace, którymi zajmuję się z upodobaniem przez ostatnie lata będąc na emeryturze to szydełkowe cudeńka: czapki, serwety, makatki, zwierzaki, ozdoby świąteczne, kwiaty i inne.
__________________________________________________________________
Katarzyna Sajkowska

batik, filc

Od 7 lat zajmuję się trudną sztuką batiku, której uczyłam się pod okiem artystki Doroty Wielkosielec w jej pracowni na warszawskiej Starówce a także w Stowarzyszeniu Akademia “Łucznica” pod okiem p. Zofii Bisiak. Prezentowałam swoje prace batikowe na dwóch wystawach zbiorowych i jednej indywidualnej oraz giełdach talentów. Ukończyłam zawodowy kurs batiku zdobywając uprawnienia do prowadzenia samodzielnej pracowni. Na początku tworzyłam prace czysto dekoracyjne. Z biegiem czasu moja twórczość ewoluowała – prócz obrazów powstają również prace z wykorzystaniem batikowych tkanin w celu tworzenia przedmiotów użytkowych. Obok abażurów, toreb i małych form tworzę również pionierskie kolczyki batikowe według swojego pomysłu. Prowadzę warsztaty batikowe. Dodatkowo od kilku lat, po ukończonym profesjonalnym kursie u Agnieszki Jackowiak, tworzę prace filcowe zajmując się nie tylko filcowaniem ale także samodzielnym farbowaniem czesanki wełnianej, z której powstają ozdoby, biżuteria, czapki, szale, buty i buciki dziecięce, zabawki i torebki.

__________________________________________________________________

Anna Urban

prace wykonane w technice decoupage

lubię rysunek i malarstwo, chętnie poznaje nowe techniki decupage, malowanie na jedwabiu, witraże
__________________________________________________________________02.11.2012

Zaproszenie do współpracy!!!

Zapraszamy do udziału w Artealiach artystów zawodowych, amatorów,
i rękodzielników, którzy chcieliby podzielić się z mieszkańcami Pragi swoją twórczością.

Artealia będą miały charakter wystawy – twórcy zaprezentują swój dorobek, ale również kiermaszu – będzie to okazja dla zwiedzających, by kupić niebanalny prezent
świąteczny.

W trakcie planujemy również warsztaty dla zwiedzających, na których w różnych
technikach wykonamy ozdoby świąteczne, nie zabraknie także wspólnego kolędowania.

Artealia odbędą się w dniu 11 grudnia 2011 r. (godz. 10.00 – 15.00) w Galerii Autograf przy ul. Grochowskiej 342.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres organizatorów:

Pracownia Twórczych Inspiracji: pracownia@artema.org.pl
lub Galeria Autograf: galeria@autograf.pl

 

wszelkie prawa zastrzeżone . galeria autograf . PL-03-838 Warszawa . ul. grochowska 342
e-mail: galeria@autograf.pl . tel./fax: +48 22 670 13 11